Jack Grealish do të përfundojë transferimin e tij prej 100 milionë £ në Man City sot, ndërsa ylli i Aston Villa mbërrin në Manchester për të nënshkruar për kampionët e Premier League në marrëveshjen rekord të transferimit britanik.

Sportsmail zbuloi në mars se City ishte  favoriti kryesor për të nënshkruar me mesfushorin emocionues të Villa dhe ata kanë vazhduar një ndjekje të ashpër, duke hapur bisedimet mbi ofertën e tyre javën e kaluar dhe duke ofruar klauzolën e tij prej 100 milionë funtesh të Premten e kaluar, edhe pse duhet pranuar se asnjë skuadër tjetër nuk kq dashir të hedh kaq shumë para, sepse nuk e konsiderojnë lojtarin me kaq vlerë, përcjell Korneri.net

Grealish është në pritje për të fituar më shumë se 230,000 £ në javë në stadiumin Etihad, dhe normalisht se lojtari nuk do të refuzonte për asgjë tjetër këtë ofertë të lartë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here