Mbi 100 herë e kemi thënë dhe shkruar se në Premier League nuk ka më shumë se dy mbrojtës cilësorë.

Mungesa e tyre po vërehet tek të gjitha klubet heq Livberpool-in që e ka holandezin Virgil van Dijk, që konsiderohet më i miri dhe i pa konukurrencë në Angli, kurse një mbrojtës katastrofal si David Luiz e merr në qafë Arsenalin gati në çdo ndeshje, shkruan Korneri.net

Pse është kështu, statistikat flasin vet. Deri më tash nga janari i vitit 2015, Arsenal ii ka zhvilluar 26 ndeshje me top 6 skuadrat e mëdha angleze, dhe bilanci i londinezëve është mizerje i dobët, 0 fitore, 10 barazime dhe 16 humbje, ndërsa gjatë kësaj periudhe vetëm në një ndeshje nuk ka pranuar gol.

Ndeshja e së mërkurës ndaj Man,City, e dëshmoi këtë që po e themi se një lojtar si David Luiz, vetëm anglezëve mund t’iu pëlqej e askujt tjetër pasi është shumë i dobët, bënë gabime në çdo ndeshje dhe nuk është për Arsenalin. /Korneri.net

Artikulli paraprakAgim Ademi nuk paraqitet në vuajtje të dënimit, rasti për pezullim të dënimit shkon në Apel
Artikulli tjetërLatin Women From United States