Të gjithë ju që përcjellni futbollin anglez, me siguri ju kujtohet Abou Diaby, ish-anëtari i Arsenalit të Londrës, i cili në fillimet e tij te skuadra londineze ishte krahasuar me legjenden franceze Patrick Viera.

Diaby që nga viti 2006-2015 ka pësuar plotë 42 lëndime, rekord sa i përket lëndimeve tek futbollistët profesionist.

Kujtojmë që Diaby në karrierën e tij deri më tani ka djersitur fanellat e Auxerre, Arsenalit dhe tani është pjesë e gjigantit francez Olympique Marseille.

Artikulli paraprakARENA Do ta shikoni Kosovën apo Shqipërinë? Albert Bunjaku e ka një mesazh për ju (VIDEO)
Artikulli tjetërUS Open: Nadal eliminohet