Tashmë janë mësuar emrat e të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në Champions League për edicionin 2016/17, të cilat do të nisin kompeticionin në fazën e grupeve.

Në edicionin e ri të garës më prestigjoze për klube do të jenë prezent edhe 6 shqiptarë, 5 nga të cilët futbollistë dhe Besnik Hasi trajner.

Shqiptarët në Ligën e Kampionñëve:

Granit Xhaka – Arsenal

Elseid Hysaj – Napoli

Admir Mehmedi- Bayer Leverkusen

Sinan Bytyqi –  Manchester City

Besnki Hasi – Legia

 

Artikulli paraprakLiridon Latifi drejt largimit, ja pse nuk luajti në Superkupë
Artikulli tjetër