Me fitoren 0-2 kundër Beneventos, Milan mblodhi 37 pikë në 15 ndeshjet e para të sezonit në Serie A, për herë të parë në epokën e tre pikëve një fitore.

Deri më sot, në kampionatin italian Serie A 20/21, Rossonerët nuk kanë humbur asnjë ndedhje, duke fituar njëmbëdhjetë dhe barazuar katër herë, shkruan Korneri.net

Kjo statistikë e paparë deri tash, është meritë e të gjithëve, duke nis nga ata që merren me transferime, trajneri Pioli dhe vet futbollistët, ndërsa me këtë ritëm dhe me fitoret si kjo ndaj Beneventos me 10 lojtarë, nuk mund të mos shpresohet dhe imagjinohet titulli i kampionit. /Korneri.net

Artikulli paraprakA Reverend’s Rose
Artikulli tjetërWhy Everybody Is Discussing Hot Haitian Women…The Simple Truth Revealed