Real Madrid nuk është rastësisht kampion dy herë rresht në Evropë, pasi ka mesfushorët më cilësor aktualisht në botë.

Klubi mbretëror Real Madrid është favorit i madh si në La Lga ashtu edhe në Ligën e Kampionëve edhe për edicionin që po nis, dhe krejt kjo falë lojtarëve që i ka, ndërsa ai që ka nis të shkëlqej është kroati Mateo Kovacic, shkruan Korneri.net.

Sipas mediave spanjolle, Juventusi i ka dërguar ofertë Realit të rëndë 75 milionë euro për kroatin, mirëpo nënkampioni evropian ka marr përgjigje të shpejtë “jo”.
Edhe pse është një ofertë tëpër të madhe apo 40 milionë më shumë se sa Reali e bleu nga Interi, mirëpo Kovacic është bërë tashmë figura kryesore e Zinedine Zidane. /Korneri.net

Artikulli paraprakTahir Batatina për “Korneri.net”: “Llapi sivjet mund të jetë befasia e stinorit”
Artikulli tjetërReali po punon mençur! Ja sa do të jetë klauzola e talentit Asensio