Si është e mundur kjo.

Dy ndërhyrje “horror”, por njëri nga futbollistët ndëshkohet direkt me të kuq, kurse tjetri vetëm me të verdhë, momente këto që nuk u lanë pa u komentuar nga mediet italiane me plot të drejtë, përcjell Korneri.net

Si është e mundur që Ante Rebic në ndëhkohet me të kuq në ndeshje ndaj Juventusit kur e qëlloi mesfushorin Bentacur, kurse mbëmë Nicolo Zaniolo (Roma-Verona 2-1) pasi e qëlloi në fytyrë kundërshtarin e tij Emperuer, ndëshkohet vetëm me të verdhë.

Definitivisht gjyqtarët në Itali punojnë për disa klube me interese, dhe këtë nuk mund ta mohoi askush, pasi në këtë foto shihet qartë se cili prej tyre ka bërë ndërhyrje më të ashpër, por vendimi i gjyqtarëve nuk ishte i njëjtë. /Korneri.net

Artikulli paraprakGjyqtarët e ndeshjeve të xhiros së 31-të në Superligë
Artikulli tjetërVietnam Bride: Before You Get What To Know