Ante Rebic aktualisht nuk është në planet e Zlatko Dalić në ekipin kombëtar, por kjo është arsyeja pse lojërat e tij për Milanin vlerësohen nga mediat italiane.

“Ai është i paparashikueshëm dhe i adaptueshëm. Ai u bë një lojtar kyç për Milanin në sezonin e ri. Ai mori rolin e sulmuesit qendror dhe u përshtat me kërkesat e ekipit dhe trajnerit Pioli, i cili nuk mund të llogarisë në mungesën e Ibrahimovic dhe Giroud, dhe pa dyshim ai ka bërë hapin e fundit të qenurit kampion. Vlera e tij tejkaloi 30 milionë euro dhe në tandem me Leao ai mori përgjegjësinë ”, shkruan Tuttosport, përcjell Korneri.net

“Tani që Ibrahimovic dhe Giroud janë kthyer, Rebic me siguri do të jetë lojtari vendimtar nga ndonjë pozicion tjetër. Ai shënoi dy gola dhe pati dy asistime në kampionat dhe Ligën e Kampionëve. Rebic është përgjegjës për Milanin që është  lartë në renditje dhe qëndron mirë në garën për titull. Në Evropë, ishte vetëm naiviteti që i pengoi ata të mblidhnin pikë të vlefshme “.

Këtë sezon, Rebić ka dy gola dhe dy asistime në nëntë paraqitje në 549 minuta të luajtura për Milanin. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here