Përderisa është në skuadër Gareth Bale, kampioni evropian nbuk ka problem për fitore. Në xhiron e parë në La Liga, klubi mbretëror fitoi në udhëtim te Real Sociedad me rezultat 0-3, me golat që i shënuan Gareth Bale dy herë dhe Marco Asensio.

Këtu po shihet fare mirë se një klubi të madh si Real Madrid, nuk i dihen as Criastiano Ronaldo dhe Karim Benzema, që munguan në këtë duel e mund të mungojnë edhe javën e ardhshme.

Artikulli paraprakMilan e fiton “trillerin” ndaj Torinos: Hat-trick nga Carlos Bacca, shpëtimtar Donnarumma
Artikulli tjetërAs De Boer nuk i ndihmon Interit, Napoli i shpëtoi humbjes