Real Madrid shënoi fitoren e dytë në këtë edicion dhe sërish nuk shënoi më shumë se dy herë, edhe pse në Bernabeu pranoi edhe gol nga Celta Vigo. Në pjesën e parë Reali hasi në vështirësi për të shënuar edhe pse krijoi raste të mira shënimi.

Mirëpo, mjaftoi e dyta ku Alvaro Morata e nisi serinë e golave, apo më saktë i rkithehet golave në fanellën e mbretërve.

Nuk vonoi shumë kur mysafirët e barazuan rezultatin përmes Fabian Orellana, mirëpo mesfushori gjerman Toni Kroos, id ha fund shpresave të mysafirëve se mund të nxjerrin rezultat pozitiv, me golin që id ha tri pikë të reja kampionëve evropian.

Artikulli paraprakAbate është “joker” i kundërshtarëve, Napoli fitoi spektaklin në San Paolo
Artikulli tjetërPas fitores një tjetër dhuratë nga De Laurentis