Real Madridi vazhdon të jetë larg dhe bindshëm skuadra më e mirë në Evropë.

Sipas renditjes më të re të publikuar nga UEFA, për skuadrat më të mira evropiane ranguara sipas koefiqientëve apo pikëve të fituara në bazë të sukseseve në garat ndërkombëtare në pesë vitet e fundit, pa dyshim se pozita e parë i takon kampionit aktual evropian, Real Madrid, shkruan Korneri.net.

Reali është pa konkurrencë në dy vitet e fundit duke shkel çdo kudënrshtar përpara, ndërsa ka lënë mbrapa vetës gjigantin bavarez Bayern Munchen dhe rivalin e përjetshëm Barcelonën që përmbyll podiumin fitues.
Pason skuadra tjetër spanjolle Atl.Madrid që pak para nënkampionit ebropian Juventus.
Aty gjenden edhe PSG, Dortmund apo edhe Sevilla, ndërsa në pozitën e 15 gjendet Manchester United. /Korneri.net

Artikulli paraprakPSG çmendet tërësisht! Ofertë e madhe për Mbappe dhe Fabinho
Artikulli tjetërBefasia e orëve të fundit: Milan mposht Interin!