Barcelonës po i bëhet rruga më e vështirë sa i përket rrugës që shpije te talenti argjentinas Paulo Dybala, i cili tash e sa kohë po kërkohet nga Barcelona e sidomos tani kur blaugranët mbetën pa brazilianin Neymar, shkruan Korneri.net.

Sipas “El Mundo Deportivo”, Real Madridi kundërshtari i përbetuar i Barcelonës, po i ofron Juventusit 80 deri në 85 milionë euro si dhe mesfushorin kroat Mateo Kovacic, ofertë kjo shumë interesante dhe joshëse për biankonerët, dhe tash në njëfarë mënyrë mposhtet edhe Barcelona që po ofron rreth 90 milionë euro për Dybalan,
Sgurisht në raste të tilla është pak edhe vullneti i lojtarit, mirëpo për Juventusin nëse mendon ta shet argjentinasin, oferta e mbretërve është fantastike. /Korneri.net

Artikulli paraprakKy është përforcimi më i ri i Sigal Prishtinës
Artikulli tjetërShkëndija, një histori suksesi dhe krenarie për shqiptarët e Maqedonisë