Menjëherë pasi e kuptoj se Bayern Munchen është gati ta lirojë qendëmbrojtësin Jerome Boateng, lëshohet në gjahë Real Madridi, shkruan Korneri.net.
Klubi mbretëror është gati që gjatë qershorit edhe zyrtarisht t’i ofroj 40 milionë euro për shërbimet e shtatëlartit 28-vjeçar i cili do të largohet nga Bavaria pas gjashtë vitesh. Sipas disa informacioneve Reali ga gati nga 5 milionë euro në vit për futbollistin.  /Korneri.net

Artikulli paraprakKatër skuadra evropiane ofrojnë para dhe një lojtar për Perisic
Artikulli tjetërBojkotuan Wengerin, në Emirates as 40.000 shikues