Barcelona dhe Real Madrid të dielën nga ora 22.00 e zhvillojnë ndeshjen e parë të Superkupës së Spanjës, ndërsa kampioni aktual në këtë takim do të luaj pa mefushorin e jashtëzakonshëm kroat, Luka Modric, shkruan Korneri.net.

Në fakt, Reali herën e fundit e luajti Superkupën në vitin 2014, dhe atëherë Modric ishte ndëshkuar karton të kuq, të parin dhe të fundit në karrierë.
Reprezentuesi kroat në ndeshjen e kthimit përballë rivalit lokal Atl.Madrid u përjashtua në minutat e fundit të ndeshjes, dhe dënimin asnjëherë nuk arriti ta merrte.
Në këtë mënyrë Modric do të mund të luaj vetëm në ndeshjen e kthimit që zhvillohet pas tri ditës, të mërkurën në Madrid, ndeshje që fillon nga ora 23.00. /Korneri.net

Artikulli paraprakZYRTARE | Trim Krasniqi lë Gjermaninë për Feronikelin
Artikulli tjetërNuk kanë forcë Klopp dhe Liverpool ta ndalin Barcelonën