Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League 1st leg quarter-final football match FC Bayern Munich v Real Madrid in Munich, southen Germany on April 12, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Dhimbjet e kokës tashmë kanë nisur për trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane i cili nuk do të ketë në dispozicion 3 lojtarë kryesorë në ndeshjen kundër Bajernit të Mynihut.

E zyrtarizuar është bërë mungesa e Gareth Bale, i cili ishte lënduar pikërisht në ndeshjen ndaj skuadrës gjermane, ndërsa ditën e sotme Raphael Varane dhe Pepe kanë munguar në stërvitje, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”.

Ende nuk është zyrtarizuar nëse dyshja e mbrojtjes do të mungojë në këtë përballje.

Artikulli paraprakReal Madrid, pritet rinovimi me trajnerin Zidane
Artikulli tjetërInteri merr vendim: Ska raporte me Milanin