Ndeshja e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Real-Bayern do të jetë e mangët pa një futbollist të rëndësishëm për mbretërit dhe në përgjithësi për kë duel.
Fjala është për uellsianin Gareth Bale, i cili nuk kishte udhëtuar fare në Gijon për ndeshjen kampionale sepse që nga ndeshja e parë me bavarezët, ai pësoi lëndim në muskulin e këmbës dhe dhimbjet që kishte po i ndien edhe tash.
Vendin e tij sipas asaj që ka marr vesh Korneri.net nga burime spanjolle, do ta zë talenti i ri Marco Asensio.

Artikulli paraprakMediat spanjolle: Reali mbrëm vulosi qëndrimin e këtij futbollisti
Artikulli tjetërKëtë duhet ta shikoni: Crudelli, Suma, Pellegatti komentimet e tyre