CAPE TOWN, SOUTH AFRICA - JULY 24: Gelson Martins of Sporting Club de Portugal during the 2015 Cape Town Cup match between Ajax Cape Town and Sporting Lisbon at Cape Town Stadium on July 24, 2015 in Cape Town, South Africa. (Photo by Gallo Images)

Real Madrid vazhdon presionin mbi Gelson Martins, sulmuesin 21-vjeçar të  Sporting Lisbona, i cili gjithashtu i pëlqehet edhe nga Man.United dhe Barcelona. Siç është raportuar në “Correio da Manha’, emisarët e Merengues kanë qenë vazhdimisht afër lojtarit në javët e fundit, i cili ka një klauzolë mjaftë shumë të lartë prej (60 milionë), por fiton pak (120.000 euro).

 

Artikulli paraprakWenger ka frikë se dy lojtarët e tij nuk do ta vazhdojnë kontratën!
Artikulli tjetërZyrtarizohet Munishi te Drita, pas tij përforcime nga jashtë