Nuk është rastësisht skuadra më e madhe spanjolle dhe evropiane, pasi gjithmonë te Real Madridi kanë luajtur futbollistët më të mirë në qarkullim.
Kur përbërja e klubit ndërtohet me yje dhe lojtarë të jashtëzakonshëm në secilin pozicion, edhe rekordet vijnë çdo herë e më shumë.

Real Madridi bëhet skuadra e parë në histori të La Ligas, që ka shënuar së paku nga një gol në 50 ndeshje rresht, diçka që ka qenë e pamundur të besohet kur nisi seria e tyre para gati një viti.
Me këtë ritëm siç po shkon Reali, sigurisht se ky rekord do të bëhet edhe më i madh.

Artikulli paraprakMan.United ka në listë dy emra interesant
Artikulli tjetërFutbollistët kriminel shqiptar arrestohen në Angli