Real Madrid në minutën e 10. të derbit të xhiros së 37. përball Sevillas në fitoren 4:1, shënoi fillimisht përmes Nacho Hernandez, go li cili kishte peshë të madhe.
Përveç që goli u realizua në mënyrë kontraverse, ngë një gjuajtje e lirë e cila u nis shpejtë dhe pa shenjën e gjyqtarit, me këtë gol u shënua një rekord i madh, shkruan Korneri.net.

Reali ne këtë mënyrë u bë klubi i vetëm në histori të top-5 kampionateve kryesore evropiane që ka shënuar go në 62 ndeshje me radhë në të gjitha garat. /Korneri.net

Artikulli paraprakGimenez në mes dy klubeve angleze
Artikulli tjetërFinalja në Perëndim nisi në mënyrë bombastike