Real Madridi sërish tregoi se është skuadra më e madhe në Botë.

Atëherë kur shumica e adhuruesve të futbollit e çregjistrojnë nga gara, apo mendojnë se do të eliminohet, aty ndodh ndryshimi, shkruan Korneri.net

Barcelona pësoi debakël nga Real Madridi në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Copa del Rey me rezultat 0:4, dhe kështu pas 61 viteve eliminohet nga Kupa pasi kishte fituar ndeshjen e parë (0:1).

Vinicius jr, dhe Karim Benzema me (hat-trick), demoluan blaugranët, të cilët ishin më të mirë në pjesën e parë, por pas golit të parë, gjërat ndryshuan.

Benzema barazohet me Raul Gonzales me nga 15 gola në El Clasico, kurse shënoi tre gola ndaj Barcelonas, pas vitit 1995, kur Ivan Zamorano pati shënuar i fundit tre gola, dhe pas 60 viteve bëhet lojtari i parë që shënon (hat-trick) pas Pußkas.

Finalja e madhe luhet në mea Real Madridit she Osasunas. /Korneri.net

Artikulli paraprakPotter gjen punë menjëherë
Artikulli tjetërEni Basha, talenti i së ardhmës