Real Madrid nuk ka shfrytëzuar barazimin e Barcelonës, për t’iu afruar me pikë në tabelë.

Madrilenët barazuan pa gola ndaj Athletico Bilbaos.

Përveç që humbën dy pikë, Zidane ka humbur 3 yjet e suadrës për ndeshjën e radhës që Real Madrid e luan ndaj Sevillas.

Sergio Ramos nuk do të luajë pasi u ndeshkua me karton të kuq po ashtu do të mungojnë shkaku i kartonëve edhe mesfushori Luka Modric dhe Casemiro.

Artikulli paraprak“I çmenduri” sfidon De Biasin për kombëtaren e “Russia 2018”
Artikulli tjetërHistorike, Romela Begaj shpallet kampione bote në SHBA