Pas 40 ndeshjeve pa humbje Real Madrid e ka pësuar edhe humbjen e dytë radhazi.

Vikendin e kaluar Real Madrid pësoi disfatë nga Sevilla 2:1 në kuadër të La Ligas, kurse sonte ekipi i drejtuar nga Zidane u mposht në shtëpi nga Celta Vigo me rezultat 1:2 në kuadër të Copa del Rey.

Fillimisht Marcelo krijoi epërsinë në këtë ballafaqim, kurse dy golat Celta Vigos në fitoren dhe kthesën së madhe në rezultat shënuan Aspas dhe Johny.

Artikulli paraprakEkskluzive: Zekirija Ramadani rrëfen ditën e parë të punës te Trepça 89′ dhe objektivat me skuadrën nga “Riza Lushta”
Artikulli tjetërFA Cup: Liverpool fitoi minimalisht, por kaloi tutje