Nga shitja e James Rodriguez, Karim Benzemas, dhe Alvaro Moratas, Real Madridi mund të transferoj Aubameyangin dhe Paulo Dybalan.

Skuadra spanjoll është duke menduar që në verën që po vjen të kompletoj dy transferime gjigante, pasi ka nevojë të madhe për sulmues.

Ndaj, Real Madridi po planifikon që të shesë të tre yjet e saj, ku do të kalonin shumë e 200 milionë eurove, dhe të transferonin Dybalan dhe Aubameyangin, që së bashku kushtojnë 180 milionë euro.

Pë Benzeman, Moratan dhe Jamesin, interesim kanë shprehur skuadrat si, Manchester United, Chelsea, Juventus, Inter, Milan dhe PSG

Artikulli paraprakShokohet atletika: Bolt pozitiv në dopibgtest, duhet të rikthejë…
Artikulli tjetërEuro 2019 i 21-vjecarëve: Shqipëria e Kosovë mësojnë kundërshtarët