Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho i ka dhënë hapësirë këtë edicion Juan Matas, kontrata e të cilin në skadon në fund të këtij sezoni, shkruan “Korneri.net”.

“Djajtë e Kuq” mund të pajtohet për ta shitur 29-vjeçarin në janar, në mënyrë që mos ta humbasin me parametra zero verën e ardhshme.

Mata është rritur në sistemin e të rinjve të Madridit, dhe mund të joshet nga një rikthim në rrënjët e tij në “Beranabeu”./Korneri.net.

Artikulli paraprakPagat e trajnerëve në Seria A, Allegri fiton 5 herë më shumë se Sarri
Artikulli tjetërShqiptarët e donin kuqezi, por ja si Behrami po rrezikon karrierën për Zvicrën