Sipas raporteve nga programi “El Chiringuito”, aventura e Sergio Ramos në Real Madrid do të përfundojë pas 16 vitesh.

Kapiteni i “Los Blancos” tashmë ka refuzuar ofertën e fundit të rinovimit të ofruar nga presidenti Florentino Pérez, dhe do të ishte gati të dëgjonte kërkesat e klubeve të tjera, me PSG në një presion të fortë, përcjell Korneri.net

Mauricio Pochettino tashmë ka thënë se dëshiron ta ketë në skuadër nga vera e ardhshme, kurse El Pais flet për një ofertë prej 20 milionë paga neto nga klubi francez, ofertë që nuk ka gjasa të refuzohet nga lojtari dhe askush nuk mund t’i ofrojë më shumë. /Korneri.net

Artikulli paraprakTema e ditës: Vjen konfirmimi nga Gjykata Sportive
Artikulli tjetërRoma, El Shaarawy po i kryen vizitat mjekësore