Sipas raporteve të “OK Diario”, Real Madrid ka ndjekur me vëmendje rritjen e pabesueshme të mesfushorit të Lyon-it, Nabil Fekir, i cili këtë sezon ka qenë protagonist në kampionatin francez.

24-vjeçari po luan bashkë me lojtarin e Real Madridit, Mariano Diaz, i huazuar te “Les Gones”. Këtë sezon, Fekir ka shënuar 12 gola në 15 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Ai ka pushtuar mediet me golat dhe performancat e tij, por sidomos me golin e fundit të shënuar në fitoren 5-0 ndaj Saint-Etienne./Korneri.net.

Artikulli paraprakBenevento gati të barazoj rekodin e Man.United!!!
Artikulli tjetërYlli i Interit nuk e mohoi simpatinë për Barcelonën, por nuk i bie pishman që është….