Gjiganti spanjoll Real Madrid u ka dhën një lajm të keq skuadrave italiane Milan dhe Juventus, nuk do të shes mesfushorin kroat Mateo Kovacic.

Mesfushori i Real Madridit, Mateo Kovacic ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave, pas paraqitjeve të mira këtë edicion, nder to edhe klubet italiane të lartëpërmendura.

Por, Real Madrid tashmë ka vendosur për të dhe nuk dëshiron largimin e tij, pasi trajneri Zinedine Zidane ka besim në kroatin.

Artikulli paraprakNë bazë të statistikave: Ky trajner është më i miri në Evropë këtë edicion
Artikulli tjetërFiorentina e “etiketon” pasuesin e Sousa