Real Madrid gjithmonë ka shënjestëruar lojtarët kryesor nëpër të gjitha kampionatet më të fuqishme evropiane. Kështu po ndodh edhe këtë herë dhe për herë të tretë në disa vitet e fundit që kërkon transferimin e lojtarit më të mirë në Angli.
Pas Luka Modric dhe Gareth Bale, që të dy këta ish-anëtarët e Tottenham, klubi mbretëror sërish troket në dyert e Spurs. Radha për të sjell në Santiago Bernabeu duket se do të jetë Dele Alli për të cilin ofron më shumë se 60 milionë euro.
Reali ka strategji të mirë sepse po e shet sigurtë James Rodriguez, dhe me paratë e tij do të transferojë Alli.

Artikulli paraprakMësuesi kundër nxënësit, sy e veshë nga klasikja e Europës
Artikulli tjetërJuventus – Barcelona: Kjo është karikatura e ditës…