“Bomba” e ditës së sotme vjen nga “Marca” e cila raporton se Real Madrid kanë arritur një marrëveshje me Monacon për të transferuar Kylian Mbappe.

Sipas të përditshme madrilene, Florentino Perez do t’i paguajë kampionëve të Francës 160 milionë euro plus 20 milionë të tjera bonuse për të marrë kartonin e talentit aq shumë të kërkuar nga klubet më të mëdha evropiane.

Mbappe pritet të nënshkruajë një kontratë 6-vjeçare më kampionët në fuqi të Europës.

Kujtojmë që Mbappe është kërkuar me ngulm nga Arsenali, PSG dhe Manchester City.

Artikulli paraprakVala Superliga: Derbi i madh Prishtina – Drita që në xhiron e parë
Artikulli tjetërDerrick Rose kalon te Cavaliers