Real Madrid dhe Atletico Madrid do të përballen sonte, në “Santiago Bernabeu”, nga pra 20:45, në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

E përditshmja sportive katalane, Sport, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Zinedine Zidane në këtë takim nuk do të mund të llogarit në shërbimet e Gareth Bales, Pepes dhe Fabio Coentraos, të cilët janë të lënduar.

Kurse, Diego Simeone do të udhëtoj në ‘Bernabeu’ pa dy mbrojtësit e krahut Juanfran dhe Sime Vrsaljko./Korneri.net.

Artikulli paraprakNëse luan ky lojtar Bayern Munchen humb miliona euro
Artikulli tjetërÇmenduri londineze: Ja oferta e Chelsea për Andrea Belotti….