Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Spanja, kampioni aktual evropian dhe lideri në La Liga, Real Madrid është shumë afër nënshkrimit me talentin e madh 17-vjeçarin Alexander Isak. Sipas shumë njohësve të futbollit ky futbollist është me predispozita të mëdha të bëhet Ibrahimovici i ardhshëm pasi është shumë i fuqishëm dhe me instikt të golashënuesit.

Isak është pjesë e klubit suedez Aik.  Është i gjatë 1.90 dhe në vitin kalendarik 2016 në 24 ndeshje ka shënuar 14 gola.

Artikulli paraprakFOTO/ Australi, 2 burra lakuriq plot me tatuazhe mësyjnë ndeshjen e kriketit
Artikulli tjetërJuventusi shton presingun për anëtarin e Lyon