Në Nyon të Zvicrës u hesh shorti për gjysmëfinalet e edicionit të sivjetmë të Ligës së Kampionëve.
Katër skuadrat më të mira, Real Madrid si kampion aktual, Juventus që eliminoi Barcelonën, Atl.Madrid që e kërkon finalen e tretë në pesë vitet e fundit dhe Monaco që është befasia më e këndshme e kësaj gare, pritën kundërshtarët e tyre Road to Cardiff.

Real Madrid do të përballet ,e rivalin lokal Atl.Madrid, ndërsa Monaco luan me Juventusin.

Artikulli paraprakEkskluzive: Shpartallohet Peja
Artikulli tjetërE pabesueshme: Ja cfarë ka ndodhur 20 vite më parë në ndeshjen Juve – Monaco