Meshfushori i Kombëtares Shqiptare, Ermir Lenjani, aktualisht është huazuar nga klubi francez Rennes nga Nantes.

Flitej për një largim të mundshëm të Lenjanit nga Rennes, por shqiptari ka treguar se nuk dëshiron të largohet.

“Javët e fundit është përfolur shumë për mua, dhe reagimet më kanë prekur dhe mua. Unë ndihem mirë tek Rennes dhe dua të bëj më të mirën për skuadrën. Arritja këtu nuk ishte e thjeshtë për mua. Një dëmtim më mbajti larg fushës. Mundësia për të luajtur me Rennes ishte shumë e komplikuar. Dhe Nantes më dha mundësinë për të qëndruar në League 1. Dua të jap maksimumin për skuadrën dhe tifozët,” shkruan Lenjani.

Screenshot_6

Artikulli paraprakShkaqet pse humbi Juventus dhe ku gaboi Allegri
Artikulli tjetërMarina përfundon lejen, rikthehet mes futbollistëve