Skuadra e famshme holandeze PSV Eindhoven ka fituar në udhëtim te Vitesse, të cilën e mposhti pastër me rezultat 0:2.

Në këtë ndeshje për 81 minuta luajti Milot Rashica, por Vitesse nuk arriti të evitojë humbjen.

Golat për PSV i shënoi Gaston Pereiro.

Artikulli paraprakKështu konsiderohen kampionatet më të forta evropiane
Artikulli tjetërFiton Juventus, Higuain shënon dhe nuk feston