Ralf Rangnick do të jetë trajneri i ardhshëm i Milanos.

Këtu më nuk ka dyshime, pasi edhe ditën e djeshme “der professor” siç e ka nofkën Rangnick është takuar në Austri me Ivan Gazidis, për të diskutuar ndoshta detajet e fundit para se të kalon te Milan në fillim të muajit korrik kur i skadon çdo kontratë me Red Bull, përcjell Korneri.net

Mediet italiane zbuluan se Randick është në bisedime me zbulimin e tij dhe yllin e Liverpool, Naby Keita, të cilit ia siguron vendin e titullarit te Milan, ndërsa thuhet se edhe Liverpool është gati të negociojë me gjigantin italian. Huazimi një vjeçar dhe me të drejtë të blerjes së kartonit të tij, do të jetë zgjidhja e vetme e mirë për të dyja palët, pasi Liverpool apo më saktë Jurgen Klopp nuk po llogaritë shumë në lojtarin,

Keita dëshiron të luaj me çdo kusht, ndërsa  kalimi te Milan do të ishte shumë e mirë edhe për faktin se Liverpool nuk do të detyrohej t’ia paguante pagën një futbollistit që më shumë qëndron në bankën rezervë. /Korneri.net

Artikulli paraprakHighlights: Real Madrid-Valencia
Artikulli tjetërLiderja e Superligës Drita, sot luan për tri pikë të reja