Nuk luajti, por nuk pati nevoj sepse bashkëlojtarët e tij shkatërruar rivalin e madh lokal Atletico Madrid 0:3, në Vicente Calderon të shtunën mbrëma. Mbretërit arritën fitore pas tre golave të Cristiano Ronaldos, dhe tash kryesojnë të vetmuar La Ligan me +4 pikë nga rivali Barcelona.

Ramos e postoi menjëherë këtë foto në rrjetet sociale duke uruar skuadrën për paraqitjen e mirë në këtë duel të rëndësishëm. “Vamos equipoooo!! #HalaMadrid”. Ky ishte urimi i Ramos për shokët e tij.

Artikulli paraprakFitore për Pejën dhe Trepçën, derbi të dielën në Prishtinë
Artikulli tjetërSuperfavoriti Ronaldo