Sergio Ramos është shumë afër nënshkrimit për Galatasaray, shkruajnë mediat turke.

Ata zbuluan se Ramos do të nënshkruajë një kontratë njëvjeçare me opsion vazhdimi edhe për një sezon, dhe si duket lufta në mes Galatasaray dhe Besiktas, u fitua nga ky i pari, përcjell Korneri.net

Qendërmbrojtësi spanjoll, një nga më të mirët në historinë e futbollit, është lojtar i lirë pasi kontrata me PSG-në i skadoi në qershor. Ai ishte gjithashtu i lidhur me klubet e Sevillas dhe Arabisë Saudite. /Korneri.net

Artikulli paraprakMcTominay në Bayern dhe Gravenberch në Manchester United?
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Cagliari-Inter