Sergio Ramos u kthye në klubin e tij amë në moshën 37-vjeçare dhe 19-vjeçare pas largimit nga Sevilla.

Ai zgjodhi ofertën e tij edhe pse kampioni i Arabisë Saudite  Al Ittihad i ofroi atij një pagë fjalë për fjalë 15 herë më të lartë. Një nga futbollistët më të trofeshëm në histori u prit me një simpati të madhe në Spanjë dhe Sevilla, përcjell Korneri.net

Shumë tifozë të futbollit janë të neveritur nga ajo që po bëjnë arabët. Më saktësisht, se si imazhi i një shteti të kompromentuar që nuk respekton të drejtat elementare të njeriut, po lahet me pasuri dhe luks të pamasë, të cilin ata e derdhin mbi yjet e futbollit. Kjo i josh ata në Arabi.

Për shembull, Neymar nënshkroi për Al Hilal për dy vjet me një pagë prej 300 milionë euro. Ai mori një vilë me 25 dhoma, një sauna, një pishinë, tetë punëtorë për t’u kujdesur për të dhe nëntë makina. Braziliani mbërriti në Arabinë Saudite me një avion të dërguar personalisht nga princi saudit Al Waleed bin Talal. Bëhet fjalë për aeroplanin më luksoz Boeing 747-400, i cili ka disa dhoma gjumi dhe një fron të artë.

Ata u tallën me këtë në Sevilla gjatë prezantimit të Ramos. Presidenti Pepe Castro zbuloi se Ramos kërkoi një aeroplan për të ardhur në klub. Pas kësaj, Victor Orta i dha të kthyerit të famshëm një avion. Më konkretisht, një aeroplan i vogël lodër. Ramos dhe të gjithë të mbledhur qeshën me këtë. Megjithatë, pak minuta më vonë, kur Ramos doli në terrenin Sanchez-Pizjuan, ai u prek nga pritja e mbi 20,000 tifozëve dhe shpërtheu në lot. /Korneri.net

Artikulli paraprakËndrra Euro 2024/ “Shqiponjat Kuqezi” sfidojnë Çekinë, Sylvinho skicon formacionin
Artikulli tjetërKosova vazhdon përgatitjen, ja çfarë deklaruan dy lojtarët e lindur në Zvicër