Ashtu siç raportoi dje gjatë ditës “korneri.net” pas shfletimit të portaleve dhe gazetave italiane, agjenti shqiptar, Fali Ramadani, e ka bindur sulmuesin kroat, Nikola Kalinic, që të pranojë ofertën e skuadrës kineze Tianjin Quanjian.

Nga largimi i Kalinic Fiorentina do të përfitojë rreth 38 mln euro, kurse paga vjetore e sulmuesit kroat do të jetë 10 mln euro plus bonuse.

Artikulli paraprakEkskluzive/zyrtare: Llapi godet fuqishëm në merkato
Artikulli tjetër44 vjeçari i maskuar që “magjepsi” Barcelonën