Njoftimi vjen  nga ai i forti që mund të shqetësojë tregun: “Pogba-Manchester United, ka mbaruar”.

Kështu ka deklaruar agjenti i fuqishëm Mino Raiola, për Tuttospor, pasi klienti i tij ndoshta më i famshëm do ta përfundojë aventurën e tij me klubin anglez shumë shpejt, përcjell Korneri.net

JO VETËM POGBA – Nuk do të jetë vetëm Pogba, megjithatë, në pritje të intervistës që do të botohet në edicionin e nesërm, të martën me 8 dhjetor, Raiola nuk kursen as një shaka për Zlatan Ibrahimovic: “Juve do të kishte bërë mirë që të kishte Ibrahimovic në verë: do të kishte qenë një dyshe e shkëlqyeshme me Ronaldon “. Padyshim, një goditje në FIFA nuk mund të mungojë: “Unë punoj për të anuluar rrregullat e FIFA-s”. Shumë tema të pritshme, agjenti  flet opër shumë lojtarë tjerë, nga Donnarumma, De Vrij dhe De Ligt te Bernardeschi, Verratti, Messi dhe disa anekdota për Maradonën.

Pa dyshim se ky lajm ka shkruar shpejt në Angli, ku thuhet se trajneri i Man.United çështë çmendur i tëri pasi këto fjalë dalin nga Raiola para ndeshjeve më të rëndësishme të Man.United në kampionat dhe Champions League, që mund të prish shumë qetësinë në zhveshtore.

Ai ka shkruar edhe më larg duke deklaruar se Pogba nuk do të lëviz nga Man.United dhe se do të qëndroj gjatë në Old Trafford, fjalë që sigurisht do të shkojnë në vesh të shurdhër, pasi Raiola dhe Pogba tashmë e kanë në kokë misionine  tyre dhe klubine  ardhshëm. /Korneri.net

Artikulli paraprakWatch Free Camversity Porn Movies
Artikulli tjetërLukaku: Jam një nga 5 sulmuesit më të mirë në botë, dua të tejkaloj limitet