Agjenti i njohur italian, Mino Raiola, u ka bërë të qartë zyrtarëve të Milanit se nëse nuk nxitojnë rinovimin e kontratës me Donnarumma atëherë rrezikojnë ta humbasin, pasi për të ka shumë skuadra të mëdha që janë duke u interesuar.

Sipas mediave italiane, Raiola u ka thën zyrtarëve të Milanit të dizajnojnë kontratë katër vjeçare dhe pagë prej 5 mln eurosh për sezonë për Donnarumma (deri në vitin 2022), pasi kontrata e së ardhmës së portës italiane përfundon në qershor të 2018-tës, ose në të kundërtën ai do shqyrtojë oferta tjera.

Artikulli paraprakSanton nuk e duron situatën e tanishme te Inter, synon transferimin në La Liga
Artikulli tjetërLegjenda Rod Stewart “i dehur” në shortin e Kupës skoceze: Çfarë i bëri kryetarit në fund!