Një ndeshje shumë e mirë dhe atraktive u pa në kuadër të 1/8 së finales ndërmjet Rafael Nadal dhe Gaël Monfils në Australian Open. Spanjolli i famshëm shënoi fitore me rezultat 3:1 në sete 6-3, 6-3, 3-6, 6-4, për të kaluar në çerekfinale të Grand Slam-it, të parë të madh për këtë vit.

Mnadalit iu deshtën më shumë se 2 orë e gjymsë që ta kaloi këtë pengesë mjaftë të vështirë, por ishte me plotë meritë. Në çerekfinale Nadal takohet me kanadezin Milos Raonic.

 

Artikulli paraprak“Bombardohet” Juventus, klubi kinez me ofertë të pabesueshme për Daniel Alves
Artikulli tjetërPjanic e shkel fanellën e Lazio-s, tifozët shpërthejnë në rrjetet sociale