Dino Rađa i ka dhënë lamtumirën në rrjetet sociale ish-bashkëlojtarit Zoran Sretenoviq, i cili u nda nga jeta të enjten në moshën 58-vjeçare.

Sretenoviç fitoi tre tituj evropianë me Jugoplastikën nga viti 1989 deri në vitin 1991, dhe dy të parët në ekip me Rađen, i cili publikoi foton e tyre të përbashkët nga ajo kohë, ku është edhe Velimir Perasović, përcjell Korneri.net

Gjashtë muajt e fundit më kanë bërë frikë të përgjigjem në telefon. Sa shumë njerëz të mirë dhe miq u larguan. Sreto më ka qenë si vëlla. Ato kohë ishim shok dhome dhe shumicën e kohës e kalonim bashkë. Ishte një burrë në rend të parë. Shakagji nga koka te këmbët. Ai nuk ishte serioz për asnjë sekondë, përveçse kur luante. Dhe kur luante, kompjuter në kokën e tij. Ai dinte gjithçka që i nevojitej në çdo kohë. Ishte një play i vërtetë që mbante frenat e një ekipi të fuqishëm dhe të gjithë e adhuronin.

K..e si pjepri, mbrojtja për shembull, madje edhe nëse ai ka shënuar dy pikë, ai ka luajtur një lojë të madhe. Çfarë koke ishte ajo. Miku im, të qoftë dheu i lehtë për ty”, ka shkruar Rađa. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here