Lamtumira e parë në shtëpinë Barcelona, ​​siç u mendua nga të gjithë, është ai i Quique Setien.

Bordi i drejtorëve Blaugrana ka vendosur të shkarkojë trajnerin pas një sezoni të dështuar, i cili arriti kulmin në poshtërimin e pësuar në Champions League në çerekfinalen ndaj Bayern Munich, përcjell Korneri.net

Ky është vendimi i parë në klubin katalunas e një ristrukturimi të gjerë të ekipit të parë, i cili do të zëvendësohet me Ronald Koeman që shumë shoejtë do të bëhet zyrtarisht trajneri i ri në ditët në vijim. Është caktuar gjithashtu data e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale.

Quique Setién u bashkua me stolin e Barçës më 13 Janar. Në këto shtatë muaj ai ka udhëhequr ekipin në 25 ndeshje: 19 në ligë, tre në Ligën e Kampionëve dhe tre në Kupë. Bilanci i përgjithshëm i rezultateve që ai arriti është 16 fitore, katër barazime dhe pesë humbje. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare:Inter-Shakhtar
Artikulli tjetërEdhe një lojtar i ri transferohet te Ballkani