FUTEBOL: Ederson durante o jogo FC Porto - Benfica, 10 jornada da I Liga 2016/17. Estadio do Dragao, Porto. Domingo, 6 de Novembro de 2016. EDUARDO OLIVEIRA/ASF

Spekulimet për portierin e ri të Manchester City kanë përfunduark edhe pse “qytetarët” kishin vendosur në qendër të vëmendjes portierin e Milanit, Gianluiggi Donnarumma, por tashmë kuqezinjtë mund të rrinë të qetë, pasi skuadra angleze ka arritur të transferojë gardianin e portës së Benfices, Ederson.

23-vjecari ka mbërritur në Angli dhe pritet të zhvillojë vizitat mjeksore e më pas do të bëhet dhe zyrtarizimi nga ku do të merren vesh detaje nga kontrate e tij./Korneri.net.

Artikulli paraprakWolfsburg mbetet në Bundesliga
Artikulli tjetër“Këpuca e Artë”: Prinë Messi, Ronaldo askund, e mbyll dhjetëshen Belotti