Edhe pse ndihmës i Roberto Martionez, megjithatë imagjinata për lojën e futbollit, eksperienca e madhe si lojtar dhe serioziteti që ka., po e bënë francezin Thierry Henry më të rëndësishëm (kushtimisht) se vet përzgjedhësi i Belgjikës.

Gjenerata ndoshta më e mirë ndonjëjerë e këtij shteti ka fatin që ushtrohen nga dy ekspert futbolli si Martinez dhe Henry, por ky i fundit sikur po bëhet më i rëndësishëm se vet njeriu i parë pasi të gjithë po e dëgjojnë se çfarë thotë.

Henry para pak ditësh e pranoi punën si ndihmës trajner te Belgjika e cila me 1 shtator e zhvillon ndeshjen miqësore kundër Spanjës.

henry martinez

Artikulli paraprakEdhe një yll në Serie A
Artikulli tjetërBëhet zyrtare lista e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Finlandës