Largimet e shumta në verën e kaluar nga skuadra mitrovicase e Trepçës 89′ dhe ndërrimi i trajnerit në start të këtij edicioni bën që skuadra nga “Riza Lushta” të konsiderohej si një skuadër që do ta kërkonte mbijetesën, por askush nuk e kishte menduar që tranjneri Veton Çitaku do sjellte në ekip frymën triumfuese.

Largimi i Bekim Shotanit dhe emrimi i Veton Çitakut dukët që ishte formulë që befasoi të gjithë skuadrat që synojnë titullin e kampionit.

Sot Trepça 89′ u shpall kampiom vjeshtor dhe tani kanë filluar një krahasim interesant në rrjetet sociale, ku Superliga është duke u krahasuar me një garë të Moto GP.

Për më shumë kjo është fotoja në fjalë:

fb_img_1480518832841

Artikulli paraprakPrishtina dhe Feronikeli barazuan, i japin mundësinë Llapit të dimërojë si nënkampion
Artikulli tjetërZyrtare: Southgate konfirmohet përzgjedhësi i Anglisë