Me respekt maksimal për kundërshtarin por pa mbivlerësim të tepruar futbollistët e Shkëndijës nesër mbrëma do të dalin në megdan me Milanin në „San Siro“ në xhiron e fundit kualifikuese të Europa ligës.

Këtë e paralajmëroi trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani.

„Mirë e dimë se kush është favorit në këtë ndeshje. Për ne mbi të gjitha është kënaqësi të përballemi me klub si Milani, por dua të theksoi se ne këtu nuk kemi ardhur në shetitje, por ta tregojmë më të mirën që dijm. Jemi të vetëdijshëm për sfidën që e pret Shëndijën por gjatë kësaj vere në skenën evropiane treguam se dijmë të luajmë futboll dhe ashtu do të jetë edhe nesër mbrëma në këtë stadium“ ka deklaruar Osmani para mediave.

Artikulli paraprakVIDEO: Kjo ishte pritja e klubit Milan për zyrtarët e Shkëndijës
Artikulli tjetërKalinic sulmuesi më i ri i Milanos