Atletico Madrid's defender from Brazil Filipe Luis (L) and Qarabag's midfielder from Azerbaijan Mahir Madatov vie for the ball during the UEFA Champions League Group C football match between Qarabag FK and Club Atletico de Madrid in Baku on October 18, 2017. / AFP PHOTO / TOFIK BABAYEV (Photo credit should read TOFIK BABAYEV/AFP/Getty Images)

Skuadra spanjolle eAtletico Madrid nuk ka arritur të fitojë as kundër Qarabag.

Skuadra nga Azerbajxhani ka marrë pikën e parë historikë në Champions League kundër spanjollëve që, pas barazimit të sotëm 0-0, do të duhet të fitojnë të gjitha ndeshjet direkte me Romën dhe Chelsean për të rrezikuar eliminimin nga Europa e rëndësishme.

Ky rezultat e lë Atletico-n në vendin e tretë të Grupit C me 2 pikë pas tri ndeshjesh, teksa Roma dhe Chelsea (ndeshen sot në mbrmjë) do të kenë mundësinë të thellojnë diferencat./Korneri.net.

Artikulli paraprakPartizani i Beogradit u frikësohet shqiptarëve, rojë shtesë dhe ushqim me vete
Artikulli tjetërRoma i dha shkollë futbolli Chelsea në Stamford Bridge, por nuk kishte fitues