Mbrojtësi i krahut të majtë i skuadrës Reading, Omar Richards (23-vjeç), do të jetë  lojtar i Bayern me të cilin ka një kontratë katër-vjeçare që nga vera.

Richards iu nënshtrua një ekzaminimi mjekësor në Bavari dhe më nuk kishte më pengesa për mbrojtësin e madh të nga Championship për të ardhur në Munih në qershor të këtij viti, përcjell Korneri.net

Negociatat që zgjatën më shumë se tre muaj midis Bayern dhe agjentëve të lojtarit përfunduan të hënën pasdite. Richards u kërkua nga gjysma e Premier League, por i riu zgjodhi kampionin Evropian dhe mediat gjermane parashikojnë që ai mund të zërë vendin e mbrojtësit të majtë  Alphonso Davies ose ai do të marrë pozicionin e mesfushorit të majtë. Ende nuk dihet se sa do t’u kushtojë bavarezëve kjo punë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here